Následující políčka jsou nesprávná:

 

(?)
(?)
Hledat

Celoroční pneumatika

Toutes saisons

Jak v létě, tak i v zimě

Jak si správně vybrat celoroční pneumatiky

Mohou být též nazývány „pneumatiky pro všechna roční období“: jedná se pneumatiku, která může být používána celoročně, tedy jak v zimě, tak i v létě. Její využití během zimního období se doporučuje v mírných oblastech, kde jsou sněhové srážky ojedinělé, anebo k nim vůbec nedochází.Díky technologickému pokroku bylo možné vyrábět stále výkonnější profily, díky čemuž se dnes celoroční pneumatiky staly velice populárním a vyhledávaným výrobkem evropských řidičů. Jsou oceňovány zejména pro svou schopnost přizpůsobit se změnám klimatických podmínek, přičemž si zachovávají svou výkonnost na suché, mokré i zasněžené vozovce.Koupí celoroční pneumatiky se vyhnete montáži a demontáži zimních pneumatik na začátku a konci zimního období, což představuje určité pohodlí.

Najít celoroční pneumatiky

Celoroční pneumatiky pro osobní vozidla

Nokian Weatherproof
215/60 R16 99H
2 573 Kč
více celoročních pneumatik

Celoroční pneumatiky pro vozidla 4x4

BFGoodrich All Terrain T/A KO2
265/70 R17 121S
4 614 Kč
více celoročních pneumatik

Michelin CrossClimate

Slevy na celoroční pneumatiky

Zde je několik informací, které by vám měly pomoci při výběru správné celoroční pneumatiky

zimní pneumatiky

Jak se liší od zimní pneumatiky?

Zimní pneumatika je rozeznatelná díky svému hlubokému vzorku, četným lamelám a jemné gumě, která netvrdne, ani když teplota klesne pod 7 °C. A právě tato poslední vlastnost charakterizuje zimní pneumatiku. Celoroční pneumatika si mimo jiné udržuje svoji výkonnost, když teplota klesne pod 7 °C, což jí umožňuje bezpečný kontakt s povrchem, a to již od prvních zimních dní. Zaručuje také účinnou trakci, přilnavost a brzdění na zasněženém povrchu, ale obecně má tato pneumatika omezenější vlastnosti v zimních podmínkách v porovnání se zimními prémiovými pneumatikami. Z tohoto důvodu nejsou celoroční pneumatiky doporučovány pro časté nebo výhradní použití na horách, kde raději upřednostníme zimní pneumatiky.

MUD + Snow

Označení M+S a logo 3PMS (certifikace na zimu)

M+S jsou počáteční písmena slov Mud + Snow označující „bláto a sníh“. Zkratka M+S sama o sobě neznamená, že se jedná o pneumatiku s certifikací na zimu. Některé celoroční pneumatiky nesou toto označení; pokud se ale budete pohybovat v některé z evropských zemí, kde jsou zimní pneumatiky povinné, toto označení nestačí pro legální jízdu v dané zemi. Logo 3PMSF (piktogram představující sněhovou vločku s horou v pozadí) představuje skutečnou certifikaci „na zimu“ uznávanou v celé Evropské unii, která umožňuje jízdu automobilem v zemích, kde je použití zimních pneumatik povinné během období stanoveného zákonem. Upozornění: všechny celoroční pneumatiky nejsou certifikovány jako „zimní“.